Porty lotnicze

Dla osoby, która realizuje podróż do Dublina samolotem, pierwszym miejscem, które zwiedzi będzie zapewne port lotniczy. Nie sposób go ominąć, tak więc warto się z nim pokrótce zapoznać. Położony jest on około 10 km od centrum Dublina, w kierunku północnym.

Nie posiadając własnego środka transportu, skorzystać można na miejscu albo z taksówki, albo z autobusu miejskiego nr 16A, 41, 41A, 41B, 41C, którym w około pół godziny znajdziemy się na dworcu autobusowym w Dublinie. Jeszcze innym sposobem na podróżowanie po mniej bądź bardziej odległym terenie jest wypożyczenie samochodu u jednej z firm oferujących taką usługę już na terenie lotniska. Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski , a władze lotniska ciągle inwestują wiele milionów na rozwój i modernizację infrastruktury, które docelowo ma obsłużyć nawet 35 miliony pasażerów rocznie.

Liniami lotniczymi, które oferują swoje usługi na tym lotnisku są m.in.: Aer Lingus, Ryanair, Blue Air, Cimber Air, Germanwings, Norwegian, Lufthansa, czy PLL LOT, z którymi polecieć można stąd m.in. do: Warszawy, Krakowa, Pragi, Brukseli, Paryża, Aten, Detroit, Houston, Las Vegas, czy Portland.